Ailenin Önemi İle İlgili Sözler

Herkese merhaba, bugün Ailenin önemi ile ilgili sözler ile karşınızda olacağız.

 Aile o kutsal şube…

Aile her şeydir diye bir  söz vardır ki pek doğru bir sözdür bu, zira aile gerçekten de hepimiz için çokça şey ifade eder. Evvela anne ve babamız varsa kardeşlerimiz, yani önce çekirdek ailemiz gelir bizler için daha sonra ise geniş ailemiz.

Ailenin Önemi İle İlgili Sözler

Ailenin Önemi İle İlgili Sözler

Table of Contents

Ailenin Önemi İle İlgili Uzun Sözler

Ailenin önemini kavramak için Bizi dokuz ay karnında taşıyan ve doğuran, geceleri uyumadan yanımızda duran, bizleri yediren, içiren kısacası bize hayat olan annelerimizi düşünmemiz gerekir ve annelerimiz ailenin başında gelir.

Hiç şüphesiz ki annelerimizin hakkı ödenmez. Bizlere geçmişten bu güne her türlü desteği verip yaşamımızın her alanında bize yardımcı olan, bizleri sırtlayandır anne. Daha sonra babalar gelir, onun da hakkı ödenmez ya. Evin ve ailenin direğidir, dertlendiğinizde size bir sırdaş olur, hatalar yaptığınızda size yol gösterip öğüt verir. Aile çok önemlidir ve ne yazık ki pek çoğumuz bunun henüz farkında değildir.

Peki aile olabilmek için illa bir kan bağına mı ihtiyaç vardır?

Ailenin Önemi İle İlgili Güzel Sözler

Tabii ki de yoktur aile olabilmek için kan bağına lüzüm yoktur, akraba olmaya gerek yoktur. Bir arkadaşımızı, dostumuzu da aileden sayabiliriz, ona verdiğimiz değer ile kan bağının bir ilişkisi yoktur, olmamalıdır da. Çünkü karşıdaki insana verdiğimiz değer önemlidir, karşılıklı güven ve sevgidir aile olmanın temeli.

Aile her şeydir, gerçekten de her şeydir ve bizler de ailemizin her bir ferdine sahip çıkmalı ve onu sevmeliyiz.

 

Benzer Yazılar:

Aile ile İlgili Sözler

UzunSözler

Yorum yapın