Cool Sözler

Cool Sözler

Cool sözler yazımızda en havalı uzun cool sözler, afilli ve iğneleyici kuul laflar ve gizemli cool yazılar bulabilirsiniz.

Cool Sözler

Bu hayattan en iyi öğrendiğim şey, düşman kör olur ve nişan alamazdır belki ama dost seni en iyi nereden vurabileceğini bilendir. O yüzden düşmanından korkma, dostundan kork.

Karşıma geçmişsin bana var olmaktan bahsediyorsun ama ilk olarak içinde olan o yok olma korkusunu yenmen gerek.

Bu hayatta ilk olarak insanlara nasıl güvenmem gerekmiş olduğunu öğrendim. Sonrasındaysa bir daha tekrardan bunu yapmamayı.

Kişi bu hayata 3 defa gelir. İlk önce annesinden, daha sonrasında 18’inde tercih ettiklerinden ve en sonundaysa 50’sinde yapmış olduğu hatalardan.

Yaşamış olduğu şu iki günlük dünyada daima yorgun olanların en büyük yükleri karşısındakine asla hayır diyemediklerindendir.

En boktan olan bir işte çalışıyor olsan da en mükemmel neyse onu arzulaman gerek ki hayat seni savurabilmeyi kolaylık sanmasın, bırak seni kendi kolları arasında kucaklasın.

Genellikle insanlar mesafeden bahsedip üzülür fakat mesafeler nankör olan kişiler için elde etme arzularını diri tuttuklarından daima iyi olmaktadır.

Yeri geldiği zaman affetmeyi bileceksin ki zihinlerde seni meşgul etmiş olan çöplerden kurtularak kendisine en büyük iyiliği yapabilesin.

Bu hayat asla aceleci olmayı sevmez. Olacağı buydu zaten olacaktır. Fakat zamanı gelmemiş, doğru nedenler yeşermemiş ya da doğru insan da henüz dünyaya gelmemiş olabilir.

Sabır her zaman büyük kapıları açar. Çünkü sabırdaki zor günleri yaşayarak daha sonrasında ferahlığı tatmak inanılmaz bir duygudur.

Öfke kalbindeki bahçeye değmiş olan en sert rüzgarlardır. Elbette dinecektir fakat rüzgar estiği zaman ne yaprağın kalacak ne de sağlam bir dal.

Gerekmiş olduğu yerde tevazuundan eser vermeyi bileceksin ki gereksiz olan beyinlerden de nasihatleri duymayasın.

Muhabbetini sevdiğin insanın peşinden gitme ve asla güvenmeye çalıştığın kişiye sırtını dayamaya kalkma. Gün gelecek seni yanlış yola sokmayı da göze alırlar ve sırtından da bıçaklayabilirler.

Sevdiğin kişiyi tamamen kaybetmek dişini çektirmeye benzemektedir. Acısı hemencecik geçer fakat eksikliğini uzun bir süre atlatamazsın.

Sen benim kalbimden düşmüş olan ilk yaprak idin. O yaprak artık kurudu ve sen de unutuldun.

Eğer başarmayı istiyorsan yalnızca hedef koymamalısın, kendinden de bir parça sevgiyi koymalısınız ve o sevgiyi büyüttükçe başarmayı çok kolay halledebileceksin.

Karşısındakini anca onu sevdiğin kadar anlayacağını öğren.

Beni yarı yolda bırakmış olan kişilere, hedefime ulaştığım zaman nasıl yollarına ulaşamadıklarını en tepeden izleyeceğim.

Eğer tüm dertlerinden kurtulup kuş gibi uçmayı istiyorsan gökyüzüne, seni yere çekmiş olan tüm yükünü bırakman gerekmektedir.

Etrafındakilere yoruldum dememelisin. Seni anlamazlarda yokuşun olmaktadırlar.

Bin doğru yapsan bile yapmış olduğun bir yanlışınla dillere düşeceğini bil.

Beklemiş olduğun o mutluluk bir türlü gelmiyorsa belki de çoktan gitmiştir.

İyi veya kötü insan yok. İyi yalan söylemeyi beceren ve iyi bir rol oynayan insan var. Birine inanmakta olursun birine de sadece aldanırsın.

Şu hayatımda işlerim yolunda gitmemiş olsa da gideceğim yoldan kimse beni geri çeviremedi.

Elbette sana söyleyecek ağır sözlerim var kalbimde ama acımasızlık yok sendeki gibi.

Afilli Cool Laflar

Benim kalbimdeki kış havalar soğuduğunda değil sen benden gittiğinde soğumaya başladı.

Sen izin vermediğin sürece seni kimse üzemez. Unutma kimse senin iznin olmadan seni değersiz bir şekilde hissettiremez. Bundan dolayı da hayatta kişilere vermiş olduğun imtiyazlara dikkat etmelisin.

Asla birine boş yere umut vermemelisin. En karanlık olan zindan kişinin umutlarına kapılmış olduğu zindandır.

Raflarca dolu olan kitaplığın olsa da onları okusun da alimle muhabbet etsen bile sen düşünmeyip başkasına bıraktıktan sonra hiçbir şeye yaramaz.

Karşısındakine susuyor diye kızmamalısın. Eğer haddinden çok daha fazla susuyor ise çok fazla yorgundur.

Hayat bildiğiniz uzun yolculuktur. Mutlu olmadığın kalplerde fazla duraksama yapmamalısın.

Hayatta herkes sana bir şeyler katıp hayatından giderler. Sende bunlardan iyi ya da kötü ders çıkartırsın.

İnsanın kendisine kızması, başkasının hatalarından dolayı kendine kesmiş olduğu büyük bir cezadır.

Eğer hayatındaki gidişatı değiştirmeyi istiyorsan eğer düşüncelerini değiştirmelisin. Çünkü hayatının yolunda seni ilerleten düşünceler bulunur.

Başkasının istemiş olduğu gibi yalamaktansa kendime düşen şekilde ölmek isterim.

Etkileyici sözler için tıklayın.

En kötüsü ne biliyor musunuz? En doğru bildiğin şeyin yanlış çıkması. Sonrasındaysa tüm doğruları da sorgulayarak geçer gider hayatın.

Kendini haklı çıkarabilmek için mücadele etmemelisin. Bırak seni kötü bilsinler, kendileri bilirler her şeyi!

Hayatında bir şeyleri doğru şekilde yapıp başarmak istiyorsan eğer önemli olan şey nereden başlamış olduğun değil, hangi tarzda bitireceğindir.

Adımların yavaşlayabilir. Belki de dururum bazı zaman ama asla geriye gitmem.

Kendi kusurunu kendisine kabul ettirmemiş olan kişi, yapmış olduğu ayıbı da marifet olarak görür.

Elbet arkandan konuşan kişiler olacak. Bu durum çok normal. Herkes senin gibi yüz yüze konuşabileceğin seviye değildir.

40 yaşına vardığın zaman değil, kimseden bir ilgi beklemediğin anda olgunlaştığını anlayacaksın.

En mutlu olan kişiler genellikle hiç düşünmeyen kişilerdir. Sen hiç kafası dertlerle dolu olan kişinin kahkaha attığını gördün mü?

Cool sözler yazımızda en havalı sözler paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.