Uzun Güzel Sözler

Uzun Güzel Sözler

Uzun güzel sözler yazımızda sevgiliye uzun güzel sözler ve en güzel uzun sözler bulabilir sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Uzun Güzel Sözler

Bu hayattaki alışkanlıklar, hiç bitirmek istemediğimiz, yapmak istemediğimiz vedalara benzerler. Bunu kendi iç dünyamızda olmasını isteriz hem de bütün gücümüzle ama harekete geçmekte hep zorluk yaşarız.

İnsanlar güneşi ne çok sevdiğini söylüyor oysa ki, güneş çıktığı vakit perdeleri kapatıyorlar. Rüzgârı hissetmek istediklerini söylüyorlar, ama rüzgâr içeri girdiğinde kapıları kapatıyorlar. Yağmur diliyorlar lakin yağmur yağdığında şemsiyeler açılıyor. Birbirlerini sevdiklerini söylemeye başlamalarından korkuyorum işte bu yüzden.

Benim sana olan sevgim, asil insanların basitçe sevmesi gibi değil, basit bir yaşam süren bir insanın asil bir şekilde sevmesi gibiydi. Ne kadar çok düşünsem de bu sevginin asilliğinin gideceği tek bir nokta var ve yalnızca senin kalbin.

Hayallerim beni geceleri asla yalnız bırakmaz. Olmaları imkânsız olanları peşimden sürüklemeyi o kadar derin hissederim ki, uykudan uyanınca devam ettiği bile olur. Aslında uyumak benim için kendim olmaktan öteye geçememek gibi bir şey.

>Uzun Güzel Sözler< yazısı dikkatinizi çekebilir.

Düşlerimi kendimden bile saklıyorum. Sevgimi dışa vurmaktan kokuyorum. Bugüne gitmesini istemediğim her şey beni bırakıp gitti. Artık sen dahil ne varsa kendime bırakıyorum.

Çevrenize bakın, yalan söylemeyi herkesin beceremediğini fark edersiniz. Aslında yalan söylemek beceri ve zekâ isteyen bir olgudur. Öyle bir an gelir ki yalan söyleyemezsin, işte o zaman yapacağın birazcık cesaret ve dürüst olmayı denemektir.

Hayatın bize öğrettiği yegâne şeylerden biri, yaşadığımız deneyimler ile önce sınav olmamamızdır. Çıkaracağımız kıssadan hisse hemen onun arkasından gelir.

İnsanların hayata bakış açıları oldukça farklıdır. Erkek ve kadın arasında ki durum ise tam bir uçurumdur. Erkek berberden çıkar en kestirme yoldan eve gitmeyi hedeflerken, kadınlar ise kuaförden çıkar mümkün olsa bütün dünyayı turlamak ister.

İki yüzlü insanların az bilinen bir özelliği vardır. Onlar pazarda ki sahtekâr pazarcılar gibidir. Tezgâhta, ön kısma hep en iyi ürünleri koyarlar. İnsanlara vereceği malları ise arkadan, çürüklerden seçerek verirler. Bizde iki yüzlü insanların hep iyi tarafını görüyoruz.

Uzun Güzel Mesajlar

Büyük düşünmek gerekir. Yapamayacağınızı bilseniz bile, hayalini kurmanız gerekir. Küçük şeylerle mutlu olabilen insanlar, küçük hayalleri olan insanlardır. Onlar büyük düşünmeye korkan bir sokak kedisinden başka bir şey değillerdir.

Cesaret bu hayatta ki en önemli duygulardan bir tanesidir. Akıllı ve cesaretin birleşimi sizi büyük yolculuklara çıkarır. Size dikensiz bir yol vaat etmez ama, sonunda mutluluk ve başarı sunmayı garanti eder.

Bir işe başlarken doğru noktasından başlamak, işin devamının da aynı doğrultuda ilerlemesine vesile olur. Nasıl ki bir gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklendiğinde sonrası da yanlış devam eder. Bir bakmışsınız yanlış noktaya ulaşmışsınızdır.

Hiçbir zaman o anın insanı olmaya çalışmayın, zira anlar gelip geçicidir. Her daim var olacak olan şeyin peşinden gidin, doğrudan ayrılmayın içinizde naralar atan hakikati benimsemeye özen gösterin.

Dedalus ve İkarus’un hikayesini bilir misiniz? Balmumundan kanat yapan zindan kaçan adamı. O ki kendini büyük görmüş, güneşe yaklaştıkça eriyip yok olan o mumdan nasibini almıştır. Bir şey çok istemek sonuna kadar gitmek gerekir ama gidiş yolunda kibir denen illeti bir kenara da bırakmak gerekir.

İnsanlar kendi hikayelerini doldurmaya çalışır bu hayatta. Bazen hata yapar başkasından çalar, bazen fedakârlık yapar başkasına verir. Hikâyenin sonunda kazanan hep veren taraf olur çalan değil.

Bir amacın olması gerekir bu hayatta. Amaçsız bir insanın yaşam tarzı bir hayvanınkinden farksızdır. Hayallerine koşmalı, zirveye tırmanmalıdır. Bazen tökezleyebilir, geri de gidebilirsiniz. Hatta vaz geçme noktasına bile gelebilirsiniz. İşte tam da o zaman dönüp geldiğiniz yere, başladığınız noktaya bir bakın.

Bazı insanlar vardır. Kahve bardağındaki kaşık gibidirler. Ortalığı istedikleri gibi karıştırırlar. Her ne istiyorlarsa yapabileceklerini sanırlar. Ama bilmedikleri, ortalık durulduğunda bardaktan çıkarılıp kenara konulduklarıdır.

Hayat çok acımasız ve adaletsizdir. Bir insan evlendikten sonra nerede oturacaklarını kara kara düşünürken, diğer bir insan balayı ülkesini seçmede kararsızlık yaşıyor.

Zaman ilerliyor hem de hiç durmadan, kimseye aldırmadan. Bazıları için yavaş, bazıları için hızlı ilerliyor. Kimileri acıdan kıvranıyor, kimileri ruhsuz bir eşya gibi ortalıkta dolanıyor. Ama her şey sonunda zamana direnemiyor ve eskiyor.

Bir sevgilim olunca hayatımda ki her şeyin düzene gireceğini düşünürdüm. Bir sevgilim oldu, hayatımda var olan ne varsa daha komplike hale dönüştü. Eskiden düşünüyordum, şimdi ise kendi iç sesim için kayıp ilanı verdim bulamıyorum.

Bir ip en zayıf yerinden kopar. Kopan ipe düğüm atarsanız artık en güçsüz görünen yeri en güçlü haline dönüşür. Fakat ipi her kullandığınızda düğüm noktası size köstek olur.

Güzel Uzun Sözler

Hayatta bir karakter olacaksın. Bu karakterin bir karara varırken her olasılığı hesaplayıp, ona göre hareket etmeli. Ama iş bir insanı sevmeye gelince ne karakterin gücü ne de olasılıkların işe yaradığı görülmüştür.

Çevrenizdeki dostları, arkadaşlarınızı, şerefinizi kazanırken, servetinizi yani paranızı kullanmayın. Gün gelir devran döner, paranızı kaybedebilirsiniz. Servetinizi kaybettiğinizde, çevrenizdeki dostlukları da kaçırabilirsiniz. Bu yüzden alın terinizi kullanın.

Mutsuz olduğunuzda, çevrenizde bir sıkıntı meydana geldiğinde, yanınızda olan arkadaşlarınıza ve dostlarınıza iyi bakın. O zaman anlarsınız ki, gerçek, samimi arkadaşlarınız bunlardır. Çünkü gerçek dostluklar, mutlu zamanlarda değil, zor zamanlarda kendisini belli eder.

.

Doğruların, adaletin peşinden gitmek, çoğu zaman insanı bu hayatta yalnız kalmasına neden olabilir. Hakikate ulaşmak, acı verici sonuçlar çıkarsa da işin sonunda kişi kendi vicdanına karşı sorumludur. Kimse olmasa dahi, en azından vicdanı rahat olur insanın.

Mutlu olmak için neden insanlar ertelemeler yapar anlamıyorum. Acı çekmeyi bir kenara bırakıp, mutlu olabileceği şeylerin peşinden koşmalı. Küçük hayalleri varsa ve sonucunda mutlu olma varsa, varsın onu yapsın.

Gerçekten yaşadığınız hayat silsilesi içerisinde, elimizdeki var olan kazançları birikimleri kullanmak kolaydır. Bunu çoğu insan rahatlıkla yapabilir. Önemli olan ve bilinmesi gereken detay ise, kaybettiklerimiz içerisinde, elde edebileceğimiz kazançlardır. Bunu yapmak her yiğidin harcı olmadığı gibi büyük bir zekâ gerektirir. Aklını kullanan ve kullanamayanlar arasında fark burada ortaya çıkar.

Siz başarılı oldukça arkanızdan konuşan oldukça fazla insan meydana çıkar. Bu sizin ne kadar çok başarı kazandığınızın bir göstergesidir. Bırakın başkaları konuşsun siz başarıdan başarıya koşmaya devam edin.

Uzun güzel sözler yazımızın sonuna geldik, daha fazlası için bizi takip edin.

One thought on “Uzun Güzel Sözler

  1. Sensiz bir hayat, ellerini tutmadan geçen bir ömür, gülen yüzünü göremediğim bir bahar… Her anım seninle, sen olmasaydın eksik olurdum, yok olurdum. Gözlerin hep bana baksın, ellerin hep benim ellerimi tutsun seni çok ama çok seviyorum! İyi ki varsın iyi ki benimlesin. Ömrüme❤💋🌷

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.