SONBAHAR İLE İLGİLİ SÖZLER

Herkese merhaba, bugün Sonbahar ile ilgili sözler ile karşınızda olacağız. Bundan önceki makalemizde ilkbahar ile ilgili sözler ile karşınızda olmuştuk, ona da bir göz atabilirsiniz.

Bir dakika…  O yüzünün sarılığı neden? Nedendir bu hal, bu çöküş, yapraklar gibi dört yana dağılış, nedendir söyle! Mevsim sonbahar evet ama zorunda mısın sen de bu mevsime uymaya?

Zorunda mısın onunla beraber sararıp solmaya? Güz yaprakları gibi bir bir dalından ani bir rüzgar ile toprağa karışmak, bu mudur sahiden istediğin. Evet, bu mevsim güz mevsimidir, bir hüzün kaplar içini girince sonbahara. Camdan izleyince o tüm şehre hakim olan sarartıyı, senin de içini bir hüzün kaplar. Kimin kaplamaz ki? Ama ne olur uzun sürmesin bu, ne olur toprağa karışmasın bir şeyler, dallarından dökülmesin umutların. Hem, hem yakında kış gelecekti öyle değil mi?

SONBAHAR İLE İLGİLİ SÖZLER

Table of Contents

SONBAHAR SÖZLERİ

Kış… Sessizliğin mevsimi. Sükut onunla can bulur. Kışı beklesen olmaz mı, olmaz mı az daha dayansan? Dallarından dökülüp bir bir toprağa karışan o umutlarının üzerine kar yağacak az daha dayansan ve üzerini örtecek o beyaz örtü. Daha sonra bir sükut hakim olacak ve o sükut yeni şeylerin, güzel şeylerin habercisi olacak bir bakıma. Dalından toprağa döktüğün umutlar o toprakta bir daha can bulacak o sükutun ardından, sadece sabır, az daha sabır.

SONBAHAR İLE İLGİLİ UZUN SÖZLER

Evet, sonbahar hüzün mevsimi, diyebilirsin ki

Yahu bırak da hüznümüzü yaşayalım e mi?

Evet, hakkındır senin, yaşa tabi

Ama diyeceğim o ki

Daha nice güz göreceksin

Bu daha ne ki?

 

Benzer Yazılar:

İlkbahar İle İlgili Sözler

UzunSözler

Yorum yapın