Çocukluk İle İlgili Sözler

Herkese merhaba, bugün Çocukluk ile ilgili sözler ile karşınızda olacağız.

Bir Önceki Yazımızda Bebeklik İle İlgili Sözler isimli yazımızla karşınızda olmuştuk, onu da okumanızı tavsiye ederiz.

Ne güzeldi öyle değil mi çocukluğumuz? O saf duygularımız ve ortasında biz. Her şeyden habersiz çabalamakta idik. Neler olup bittiği hakkında en ufak bir fikrimiz dahi yoktu. aklımız bir şey almazdı, derdimiz, kederimiz, sorunumuz yoktu.

Çocukluk İle İlgili Sözler

Çocukluk İle İlgili Sözler

Olsa da beş dakikada çözülürdü. Oyunlar oynardık ve o oyunların çözemediği hiçbir şey olamazdı. Karnımız acıkırdı çocukken bizim için büyük bir sorundu bu. Doyurduktan sonra karnımızı oyunumuza devam ederdik ve kaldığı yerden devam ederdi neşemiz.

Neşemiz hiç eksik olmazdı çocukken. Boyumuz küçüktü ama yüreğimiz büyük, giydiğimiz her kıyafet bize bir beden büyük gelirdi, hayallerimiz ve hayal gücümüz de dünyaya bir gömlek büyük gelirdi. O safça duygularımız, konuşmalarımız ne de güzeldi.

Çocukluk İle İlgili Sözler Uzun

Hep büyümek isterdik çocukken, zira özenirdik. Büyüklerin sahip olduğu imkanlar gözlerimizi kamaştırırdı, büyüyünce her şeyin güzel olacağını düşünür ve o günün hayali ile yaşardık. Hani ne oldu büyüdük? Şimdi ne oldu? Hiçbir şey, hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Eskisi kadar güzel gitmedi hiçbir şey ve bizler de kalakaldık hiçliğin ortasında, o samimiyet o sıcaklık kalmadı. Salça ekmek kalmadı, mahalle maçları kalmadı, hepsi, hepsi gitti birer birer. Çocukluğumuzla birlikte gittiler ve o günden sonra hiçbir şey eskisi kadar saf, temiz, masum ve güzel olmadı. Neden biliyor musunuz, çok basit, çünkü, çünkü büyüdük. Ne yazık ki büyüdük, büyüdük işte!

 

Benzer İçerikler:

Doğum Günü Mesajı

UzunSozler

Yorum yapın