Merhaba ile Başlayan Sözler

Herkese selam, bugün Merhaba ile başlayan sözler adlı yazımızla sizlerleyiz. Sizlerle beraber selam vereceğiz herkese…

Bu selamlama sözcüğü çok naif bir kelimeymiş bilir misin? Yani aslında ben de tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla anlatayım sana. Bu kelime, ismini hatırlamadığım bir dilde “benden sana zarar gelmez” manasına geliyormuş. Doğru mu yanlış mı bu bilemem, ama eğer doğru ise kullanmak istedim sadece. Sana da Merhaba.

Merhaba İle Başlayan Sözler
Merhaba İle Başlayan Sözler

Merhaba İle Başlayan Giriş Sözleri

Öncelikle kendimi tanıtarak başlamalıyım konuşmaya. Ben, şey. Ben şey, aslında adımın bir önemi yok, olmamalı da. İsmimden ziyade kim olduğum önemli. Sözümden ziyade eylemim önemli, bakma şu an gevezelik edip seninle burada çene çaldığıma, asla güvenme sözlere, kelama. Bak insanların ne yaptığına. Söz güzeldir, tatlıdır, kanasın gelir. Bir yılan gibi deliğinden süzülesin, kanasın gelir. Söz tatlıdır ve tatlı dil de seni deliğinden çıkarmasını bilir. Dolayısıyla sözlere pek inanma, dinle ama bu kadar, sadece bu kadar. Birinde ne kadarsın öğrenmek istiyorsan kuru sözlere kanma.

Merhaba İle Başlayan Uzun Sözler

Aslında kendimden bahsedecektim ama bunun bir önemi yok, olmamalı da. Ben buyum, buyum ben. Fazla da diyecek bir şeyim yok. Şu güzel bir çift gözünün görebildiği kadarım ben, buyum. Bu yüzden fazla konuşmak boşa, gevezelik etmek manasızdır. Tanıyarak göreceksin, sözlerim ile değil, yaptıklarım ile görecek, ve beni tanıyacaksın. Bu yüzden kendimi takdim etmeme de lüzum kalmadı. Ama bak hala aynı hatayı yapıyorsun az evvel ettiğim ucuz iltifat karşısında mest olmuş gibisin, yapma, bunu yapma.

Benzer Yazılar:

Hoş Geldin Sözleri

UzunSozler.com

Yorum yapın