Aile İle İlgili Sözler

Aile İle İlgili Sözler, hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Birlikte paylaşılan sevgi, sıcaklık ve güven ile dolu bir aile atmosferi, mutluluğun kaynağıdır. Mevlana‘nın dediği gibi, “Sıcak aile sözleri, kalpleri yakar.” Aile sözleri, birbirimize duyduğumuz sevgiyi ifade etmenin en güzel yoludur. Anlamlı aile sözleri, eşimize ve sevdiklerimize ne kadar değer verdiğimizi gösterir. Necip Fazıl Kısakürek’in aile ile ilgili sözlerini okuduğumuzda, aile bağlarını güçlendirmenin ne kadar önemli olduğunu anlarız. Aile ile ilgili kısa sözler ise sevdiklerimize duygularımızı en iyi şekilde ifade eden sözlerdir. Unutmayalım, aile sevgisi en değerli hazinedir. Ailemize olan sevgimizi, her fırsatta ifade etmeliyiz.

Aile ile ilgili sözler yazımızda aile sözleri, aile ilgili güzel sözler 2020 ve anlamlı aile sözleri bulabilirsiniz.

Aile İle İlgili Sözler

Aile bu hayatta her şeyden daha önemli olan tek şeydir.

Aile, krallığın bile girememiş olduğu kaledir.

Düzen bir aile hayatına sahip olmayan ülkeler kolay bir şekilde yıkılırlar.

Aile hayatının güzelliğini nerede ararsanız arayın bulamazsınız.

Bir kişi ailesine bağlı ise eğer vatanına da bağlı olmaktadır.

Babanın çocuğuna verebileceği en güzel şey annesini çok sevmesidir.

Mutlu aile erken cennetin garantisidir.

Baba olmak zor değil fakat babalık etmek oldukça zordur.

Ailesi ile vakit geçirmeyen erkek asla gerçek erkek olamaz.

Aile, her türlü iyiliği, kötülüğü öğreten okuldur.

Memleketin yükselimi ev ve ailenin sohbetine bağlıdır.

Her aile tarihe sahiptir. Hatta okumasını bilirseniz destan olur.

İyi dostlar ile iyi aile sofrasında asla yaşlanmayacaksındır.

Gerçek olan bir bağ biliyorum o da sadece aile bağıdır. Geriye kalanlarsa sadece ayak bağı olur.

Dünyadaki tek servet ailedir. Paradan ve kudretten çok daha önemli bir yere sahiptir.

Ana kolları şefkatlidir çocuklar orada daha derin uyumaktadırlar.

İçerisinde sevginin ve saygının hakim olduğu o küçücük ev her zaman insana büyük görünür.

Hiçbir kişi iyi eğitilmiş aile kadar önemli bir mirasa sahip olamaz.

Bu hayatta annen gibi sevecek ve baban gibi merak edecek kimse yoktur.

Sevginin en güçlü hali nedir bilir misin? Ailedir; ailen olmadan dünyanın derdi de çekilmez tasası da.

Karı koca evinde birbirlerinin misafiri gibi hareket etmeleri gerekir.

Anne gezinmiş olduğun bağ, baba da yaslanmış olduğun dağdır. Hayatının en güzel çağı ise annen ve babanla geçendir.

Bir aileyi idare etmek ile ülkeyi idare etmenin arasında çok fazla fark bulunmuyor.

Her aile tarihtir okumayı bilmen gerekiyor.

Aile bağı o kadar ağırdı ki taşıyabilmek için iki kişinin olması gerekir. Hatta üçte olabilir.

Anne yolun başı ve sonu olur. Babaysa o yolda gölgesinde dinleneceğin meyve sunabilecek ağaçtır. Anne seni o yolda tek bırakmaz, babaysa dara koymaz.

Sağlam temellerin üstüne kurulan bir aileyi hangi güç olursa olsun yıkamaz. Sevgiden daha güçlü bir etken yoktur hayatta.

Anne daima koruyucu bir melektir babaysa daraldığı zaman koşan desteğindir.

Hangi kelimelere sığdırabiliriz ki ailemize olan sevgimizi. Sizler benim için en büyük değersiniz ve sizi hayatımda görmek bana ne kadar mutluluk sağlıyor anlayamazsınız. Daima yanımda olmanız dileğiyle.

Aile Sözleri

Aile bağı, kişilerim toplum olabilmesinde en büyük etken olmaktadır. Aile bireylerinin her biri birbirlerine bağlı olduklarından sadakat duygusunu da arttırmaktadır.

Toplumun ayakta kalması, refah içinde yaşaması için en önemli madde aile bağının kuvvetli olmasıdır. Aile bağına sadık kalan toplumlarda güçlü ve sağlam olurlar.

Kardeş, sıkılmış olan ruha en büyük ilaç olarak sunulur. Bundan dolayı kardeşlik bağınızı her zaman koruyun. Bir zaman gelir ki onun sesi arkanızda kocaman bir dağ gibi durur.

Aile demek yaşamın iyi geçmesi demektir. Eğer aile bağınız kuvvetliyse hayatta başa çıkamayacağınız herhangi bir şey de sizi yıkamaz.

İyi anne tarafından büyütülen herkes hayata bakış açısı olumlu olur ve merhamet duygusuna sahip olan kişiler olarak büyürler.

Bir annenin ve babanın evlatları için daima sağlam durmaları gerekir. Çocukların onlardan güç alıp hayata tutunduklarını hiçbir zaman unutmamalıdırlar.

Anne cennet bahçesindeki bağdır. Babaysa o bağı güzelleştirebilen bahçıvandır. Çocuklarda bahçıvanın yardımcıları ve bahçenin meyvesi olurlar.

Anne ve baba kışları en soğuk gecede dahi evladının içini ısıtabilecek sonsuz bir sevgiye sahip. Eğer anneyle babayla aynı evdeyseniz kalbiniz her zaman sıcak olacaktır ve o ateş ise ömrünüzün sonuna kadar yanınızda olup, başınız sıkıştığı zaman yolunuzu aydınlatan ışık olacaktır.

Bu hayatta en büyük şansım sizin gibi güzel bir aileye sahip olduğumdan kaynaklıdır.

>Kardeşlik sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Sizi seven, kollayan ailenizin olması demek; okulda başarılı olmanız, iş hayatınızda yüksek kariyere sahip olmanız ve aşk hayatınızda da her zaman olumlu olmanızı sağlar. Bu yüzden çocuklarınızı bu şekilde büyütmeye özen gösterin.

Para da mal da gözüm yok benim insanın sahtesini de istemem yanımda. Annem, babam, kardeşlerim yanımda olsun bana yeter.

Ailenin önemini anlamayı bıraktığınız gün sevgiyi, saygıyı, ahlakı ve hoşgörüyü de artık hayatınızdan çıkartmış olduğunuz gün olarak sayabilirsiniz. Ancak halen geç değil, sevdiklerinize gidin ve sarılın. Onlara ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin.

Dünyada hangi sevgi annenin çocuğuna duymuş olduğu sevgiden daha gerçek ve koşulsuz bir şekilde olabilir ki?

İlk gözyaşınızda yanınızda olan bir tek aileniz vardır ve öldüğünüz zamanda yanınızda gerçek anlamda olacak tek kişi ailenizdekilerdir. Onların kıymetini bilin.

Birçok kişinin hayalinde tek bir şey vardır o da iyi bir aile kurmaktır. Oysa ki iyi aile kurmak için ilk olarak iyi bir insan olmamız gerekmiyor mu? Çocuklarımıza iyi insan olmayı sevip ve saymayı öğrettiğimiz zaman gerçek anlamda toplumunda refahını yükseltmiş oluruz.

Aile olmak dünyada en güçlü ve güzel histir. Ancak gerçek aile olduğunuzda hissedebilirsiniz o duyguyu. Çünkü o duygu gerçekten insanı muhteşem yapar ve ömrü boyunca asla terk etmeyecek şekilde bağlı kalır.

Bir insan hayatı boyunca yanında olabilecek ve arkasını asla dönmeyecek, şartlar ne olursa olsun ellerini sımsıkı tutacak insanları yanında ister. İşte buna da aile denmektedir.

Dünyanın en huzurlu yerini arayıp duruyorsanız ve hala bulamadıysanız da ailenizin yanına koşun. Onlara sımsıkı bir sarılın. Çünkü aradığınız huzur oradadır. Onların kollarının arasına girdiğiniz zaman daha güvenli olduğunu asla unutamayacaksınız.

Ailenizin yanında olması demek hayata 1-0 önden başladığınızı gösterir. Hem annenizin hem de babanızın sevgisini hayatınız boyunca aldığınız zaman daha iyi insan olduğunu da anlarsınız.

Aile ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

Yorum yapın