Geçmiş İle İlgili Sözler

Herkese merhaba, bugün Geçmiş ile ilgili sözler ile karşınızda olacağız.

Geçmiş… Kimisi mazi der, kimisi için ise hem şimdiki zamanı temsil eder hem de önündeki geleceği. Dedik ya kimine göre sadece adı geçmiştir, asla geçip gitmek bilmez ve her daim rahatsız eder insanları.

Geçmişinden kurtulmak, belki de onu hiç ama hiç yaşamamış olmak ister insanlar. Geçmişi karanlıktır zira bazılarının, çoğumuzun da geçmişi hatalar ile dolu, yanlışlarla dolup taşmaktadır.

Geçmiş İle İlgili Sözler Geçmişin Pişmanlığı

Geçmiş İle İlgili Sözler

Geçmiş İle İlgili Sözler

Binbir türlü sayısız hata, yanlış ve noksanlıklar gizlidir geçmişimizin yüreğinde. Ve o geçmiş saklıdır ruhumuzun derinliklerinde, her an, her an karşımıza dikilip bizden hesap sorabilir geçmiş, bizi karşısına alıp sorgulayabilir, bizimle kavga edebilir, hatta bazen suratımızın ta orta yerine bir tane de patlatabilir.

Kimi zaman bizimle ağlar, birlikte ağlar ve göz yaşı dökeriz geçmiş ile birlikte, kimi zaman beraber güler, kahkahalar savururuz dört bir yana, ve o kahkahaların sesi kaplar yeri göğü.

Bazen, bazen de geçmiş ile birlikte utanırız, utancımıza bir ortak olur geçmiş. Utancımızdan yerin dibine gireriz hep birlikte ve çıkmak bilmeyiz. Ve bazen de  -pek nadir olsa da- iyi ki deriz birlikte, iyi ki. Kendimizle gurur duyarız o da bizimle gurur duyar ve bize destek olur, az da olsa bu da yaşanır.

Geçmiş İle İlgili Sözler: Geçmişe Takılı Kalmak Hastalık Mıdır?

Geçmişe takılı kalmak bir hastalık çeşidi bir ruhsal bozukluk dahi olabilir, zira geçmiş geçmiştir, geçmelidir. Eğer üzerimizden geçmiş ve geçmeye devam ediyorsa gerçekten de bir sıkıntımız var demektir ve bu iyiye işaret değildir.

İsmine layık davranmalıyız geçmişe ve geçmesine, geçip gitmesine müsaade etmeliyiz. Zira layığı budur, hak ettiği gitmek, geçmektir geçmişin. Biz de buna müsaade etmeliyiz.

Benzer İçerikler:

UzunSozler

Yorum yapın