Şimdiki Zaman İle İlgili Sözler

Herkese merhaba, bugün Şimdiki zaman ile ilgili sözler ile karşınızda olacağız. Bundan önce Geçmiş Zaman İle İlgili Sözler İsimli yazımızda buluşmuştuk, okumayanınız varsa okumanızı tavsiye ederiz. Şimdiki Zaman ile ilgili sözlerimize başlıyoruz.

En kıymetli an şu anda bulunduğumuz andır” der ünlü yazar ve romancı Tolstoy. Bu söz çok derin bir sözdür; şimdiki zaman çok kıymetlidir ve bunu güzelce düşünmeli ve hayatımıza uygulamalıyız, zira hayatın acı bir gerçeğidir. Nedeni sorulduğunda ise şöyle der “çünkü sadece o anda bir şeyleri değiştirecek gücümüz vardır” hakikaten de öyledir ne yapabiliyorsak şimdiki zamanda yapabilir, bir şeyleri gerçekleştirebiliriz, çünkü gücümüz buna yeter. Ne zamanı geriye alacak gücümüz vardır, ne de ileriye alacak. “Zaman geriye aksın!” diye çığlık atıp bunu gerçekleştiremeyiz, geçmişe dönüp pişmanlıklarımızı düzeltemeyiz.

Şimdiki Zaman İle İlgili Sözler

Şimdiki Zaman İle İlgili Sözler

 Şimdiki Zaman İle İlgili Sözler: Hayat Şimdiki Zamandan İbarettir

Evet, kesinlikle hayat şimdiki zamandan ibarettir, öyle olmak zorundadır. Ne geçmişin o yıkıcı pişmanlıkları ile üzülmenin ne de geleceğin sarhoş edici hayalleri ile kaybedecek tek bir saniyemiz yoktur, tek bir saniye bile! Zaman geçip gitmeden, şimdiki zaman geçmiş olmadan, geçmişin tozlu raflarında kendisine yer bulmadan hemen şimdiki zamanı değerlendirmeli ve Hayat şimdiki zamandan ibarettir felsefesini hayatımızın tam da merkezine koyup ona göre hayatı yaşamalı ve şimdiki zamanımızın kıymetini de pek iyi bilmemiz gerekiyor.

Şimdiki Zaman İle İlgili Uzun Sözler

Kesinlikle hayat sadece bir gündür, o da şimdiki yaşadığımız zaman, şu anda yaşadığımız gündür. Hala nefes alabiliyorsak hiçbir şey için geç değildir, hala bir şeyleri başarabilecek gücümüz ve enerjimiz var iken hemen ayağa kalkmalı ve harekete geçmeliyiz, unutmayın yalnızca şimdiki zaman var ve biz de şimdiki zamanı yaşıyoruz!

Şimdiki zaman ile ilgili sözler adlı içeriğimiz bu kadardı.

Benzer İçerikler:

UzunSozler

Yorum yapın