Uzun Farklı Sözler

Uzun farklı sözler yazımızda hiçbir yerde olmayan farklı sözler, en farklı mesajlar 2021 ve farklı yazılar bulabilirsiniz.

Uzun Farklı Sözler

Çok farklıydık birbirimizden. Sen kendini kazanabilmek uğruna, bense beni kaybedebileccek kadar sevdim seni. Ben sadece yolunu yolum yaptım sense geçerken yalnızca uğramıştın.

İnsanlara onlar için yaptıklarınızı anlatamazsınız. Ta ki siz onlar için çabalamayı bırakana kadar.

Peki, insanlar nerede? dedi küçük prens. İnsan kendini çölde çok fazla yalnız hissetmekte. İnsanların içinde de öyle hissedeceksin dedi yılan. Arada pek bir fark bulunmuyor.

Farklı kişiler ile tanışabilmek kişisel olarak da olsa kişilere değerler kazandırmaktadır. Çok kişi huzur getirmez demektedirler. Fakat çok insan ile tanıştığın zaman kendin de değişeceksin.

Hayatın gerçek gayesi kesinlik ile sevmekten, sevilmekten öte oluşumdur. Sevmek, yalnızca sevgi kelimesinden gelmektedir. Fakat sen bu sevgi kelimesini daha fazla şeyler ile birleştirebilmektesiniz.

En güzel >anlamlı sözler< için tıklayın.

Senin ile yaptığım her şeyin bir gün zamanda tekrardan oluşabileceğini bilmek, geçmiş olduğumuz yerleri tekrardan görebilmek bile içimde mutluluğu uyandırıyor.

Sokaktaki hayvanları kıskanmanız gerekir. Çünkü insan onlar kadar özgür değildir ve olmayacaktır.

İnanabilmek duygu ve sevginin birleşiminden oluşmaktadır. İnancın ardından ise daha fazla duyguyu birleştirip çok daha farklı hissedebilirsiniz.

Evcil olmayı yalnızca hayvanlara özel mi zannediyorsun? Aslında insanoğlu daha çok evcildir. Kaç insanı evinden ayrı yaşadığını, sokaklarda yaşadığını görürsün ki?

Yakıt aslında yalnızca arabalara ya da eşyalar ait olan bir ürün değildir. Bir kişinin de yakıt ihtiyacı bulunur. Fakat bunun benzin ve diğer şeylerle olması mümkün değildir, duygudur ihtiyacı olan. Kişilerde sevgi, saygı ve mutluluk birer yakıt aracıdır.

Karşı cinsten beklemiş olduğunuz şeyleri kendinzi gerçekleştirebilirseniz eğer çok daha mutlu olacağınıza emin olabilirsiniz.

Kalabalık dünyanın içerisinde tek başınasın. Neden henüz yapmak istedğin şeylerin yapmadığının farkına varabildin mi?

Bitti dersin ama o anda aslında yeniden başlarsın. Başka bir yerde başka bir şekilde, başka hayatlar ile mutsuz ve tedirgin olabilir ama yeniden.. Bitti dediğinde, durdurduğunu zannetmiş olduğun şey yeniden yeni güzellikler adına çarpmaya devam eder. Nefes alıyorsan eğer hala umudun var demektir.

Sana olan tüm duygumu kelimelere aktarabilseydim, bitmek, tükenmek bilmeyen çocuksu sevgimi benden çok sevebilirdin.

Ben hiç çok sevilmedim biliyor musun? Bana kimse deli gibi aşıkta olmadı. Her şeyi göze alıp, herkesi karşısına alabilecek kadar da kimse sevemedi beni. Sen olmazsan yaşayamam sözünü kimseden duymadım veya hayatımda beni sen mutlu ediyorsun kimse demedi. Biri bana şirde yazmadı veya durup dururken özledim de demedi. Sevilmenin ne kadar iyi bir duygu olduğunu anlatamam belki ama sevmenin ne demek olduğunu iyi anlatabilirim.

Her şeyin farkında olup karşımdakileri hiçbir şey yokmuş gibi davranmaktan bir gün kafayı üşüteceğim ama durun bakalım bu ne zaman olacak?

Bilinmeyen Farklı Sözler

Yunan mitolojisinde mutluluğa dair olan bir hikayede; Tanrılar, insanlar mutluluğu bulsun ve böylelikle daha kıymetli olsun diye onu saklarlar. Biri der ”Göklerin en uzağına götürelim.” Biri ”Denizin mavi sularına..” Biri, ”Ormanın en derin köşesine saklayalım.” diye belirtirler. Sonunda da biri çıkar der ki, ”İnsanın içine saklayalım. Oraya bakmak kimsenin aklına gelmeyecektir.”

Kendimi çok merake diyorum. Başıma bir şey mi gelmiş, öldüm mü kaldım mı acaba? Hiç  haber yok kendimden hayırdır inşallah!

Öyle farklıydın ki adını koyamadığım, anlatarak bitiremeyeceğim, uzağında asla kalamayacağım, yakınında da asla duramadığım.. Gönlümde olan tek sırdın işte kimseye söyleyemediğim, itiraf edemediğim, aklımdan çıkaramadığım ve kalbimin içerisinde tutamadığım sen benim için tek gerçektin sevgilim. Fakat bir türlü yaşayamadığımdın.

Şunu unutma ve her zaman de ki ” Benim bir kadınım vardı. Benim için her şeyi yakabilecekken ben onu yaktım.”

Yoruldum anlayabilir misiniz? Beni her şey çok yordu. Tek başıma ona karşı mücadele etmekten, her defasında alttan alan ben olmaktan. İnan çok yoruldum. Mutsuz biriyken gülmekten. Yalanlarını dinleyip inanıyormuş gibi yapmam, anlatabilecek çok şey duruyorken içime atmak beni ciddi anlamda yordu. Ben şimdi yorulmak değilim. Kimsesiz kalmak ve dinlenebilmek istiyorum.

İnsan durup dururken soğumaz hayatından ve insanlardan. Susar, sustukça birikir içinde. Daha sonrasındaysa içindekini haykırır veya oradan sessizce uzaklaşır.

Uğruna savaşabileceğim hiçbir sevgiyi hayatımda istemiyorum. Bu saaten sonra telaşsız, endişesiz, düz bir şekilde kendiliğinden gelen kafa yormayan güzel sevgilere kalbimi açıyorum. Ne kadar sevgi için savaşırsam her defasında üzülen kırılan kişi ben olduğumdan ve yapmış olduğum fedakarlıklar ile kaldığımdan artık savaşmayacağım.

Birilerin duvarlarını aşabilmek için uğraş vermeyin. İstedikleri kişi olduğunuz zaman duvarlarını yıkarak lunapark yapmaktalar. İstemediklerineyse hiçbir şey yapmazlar.

Gülüşüne aşık olursun. Sesine aşık olursun. Sohbetine doyamazsın. Sevmek için yüzünü görebilmek şart değil ki yüreğinde, kalbinde duruşunu da sevebilirsin.

İyi adamlar var, iyi kadınlar da fakat bunlar birbirlerine her daim geç kalmaktalar.

Sen benim bu hayattaki en doğru yanlışımsın, tövbesi olmayan günah, uzak duramadığım yasağımsın. En açık etmiş olduğum saklımsın. Sen başımdan kaçıp giden aklım, sevip çektiğima hımsın. Hem iyi yanım hem de kalbimdeki kanayanımsın. Rüyalarımda buluşarak hayallerde kavuştuğum kişisin.

Kendimden çok özür dilerim. Kırmamak adına kendimi kırdığım için. Küçük olayları dev gibi yaparak kendimi boş yere üzdüğüm için. Bir dakika düşünmemi hak etmeyecek olan şeyler aylarca geceleri düşündüğüm için. Güçlü olabilmek uğruna, güçsüzlüğü yaşamayı tercih ettiğim için. Değişmeyecek olan kişileri değiştiremeye çalışarak kendimi yorduğum için. Bittiğini kabullenemediğim şeyleri tekrar başlatmaya çabaladığım için tekrar tekar kendimden çok özür dilerim.

Bir kişiye kırıldığını izah etmek çok yorucudur. Hem seni kendisi kırmıştır hem de ne olduğunu anlaması içinde sen çabalamak zorundasındır.

Uzun farklı sözler yazımızın sonuna geldik, daha fazlası için bizi takip edin.

Yorum yapın