Eşime Uzun Sözler

Eşime uzun sözler yazımızda karıma sözler, kocama sözler, eşime mesajlar 2023 ve eşime uzun sözler bulabilirsiniz.

Eşime Uzun Sözler

Bir akşam yemeğinde, yanan mumun parıldaması ne ki, senin gözlerinde ki parıldamanın yanında. Ben sana ömrümü vermeyi teklif etmişim, sen de seve seve kabul etmişsin. İşte bu nokta, bu mutluluk içinde sonsuzluk diliyorum ikimize. Sen ve ben olalım sadece. Geri kalan bütün dünya kararsın.

Bir insanın hayatta isteyebileceği en güzel şey benim hayatımın içinde yer alıyor. Hiçbir şeyin, öneminin olmadığını ve sadece senin benim yanımda olmamı istemem seni gördüğüm andan itibaren bu yaşamdaki en büyük gayem oldu. Şimdi ise, güzelliğini senden alan kızımızı büyütmenin keyfini yaşıyoruz.

Önceleri geceleri uyuyamazdım, kabuslar görüp büyük sıçramalar ile uyanırdım. Şimdi senin kollarına alıştım ben. Bana o kadar iyi geldiler ki, kendimi bulutların üzerinde uyuyormuş gibi hissediyorum. Şimdi gördüğüm rüyalar, senin sayende dudaklarımda güzel bir tebessüm bırakıyor. Kalbine yakın olmak, attığını her an hissetmek huzur veriyor. Ömrümüzün sonuna kadar bu güzelliğin bozulmaması için dua ediyorum sürekli.

Bana hiçbir şey söylemene, ya da anlatma çabasına girmene gerek yok. Sana vereceğim adreste gözlerimle buluşman, sana hazırladığım sürpriz ile yolda ağzına yayılan tebessüm ile gelmen yeterli. Sana söyleyeceğim hiçbir söz, sana olan sevgimi anlatmaya asla yetmeyecek. Senin sevgin beni, ben yapan en önemli duygu oldu hep. Kıymetsiz şeyleri, tartışmalarımızı bir kenara bırakıp, birbirimize sarılma zamanı sevgilim.

Eşinize en güzel aşk mesajları için >uzun aşk sözleri< yazımıza göz atabilirsiniz.

Aklıma sen geldiğinde, istinasız hep yüzümde bir tebessüm oluşur. Seni ilk gördüğüm an hep aklıma gelir. Benim hayatıma girmiş en önemli insan olarak, bizim için her gün sevgililer günü, her gün yıldönümümüz. Seni anlatmak için, şiirler yazmak isterdim, hikayeler depolamak isterdim anılarımda. Ama bunların yerine ben seni yaşamayı tercih ediyorum.

Bir insanın ruh eşini bulması, bir şans mıdır yoksa kader midir? Bunu bilmiyorum, ama seni bulduğum her gün için şükrediyorum. Bana, beni her anımda özel hissettirmen, başka hiç kimsenin yanında bunu hissedememem, sana olan sevgimi sürekli arttırıyor. Bu yüzden ne zaman başıma olumsuz bir olay gelse, başım derde girse, kendimi keyifsiz hissetsem, seni aklıma getiriyorum ve her şeyi tersine dönüyor.

İnsanların, seni seviyorum kelimelerini söylemekte neden zorlandıklarını bir türlü anlayabilmiş değilim. Ya senin gibi biri ile tanışmadılar, ki bu benim bu hayatta ki en büyük şansımdı. Ya da hayata küsüp oldukları yerde kıvranıyorlar. Çünkü senin varlığın beni o kadar mutlu ediyor ki, seni sevdiğimi söylemediğim her an kendimi suçlu hissediyorum.

Dünyada ki en güzel aşk, bana kalırsa ruhun kendini bulması gibi bir şeydir. Bu durumda bizi daha ilerisine taşımakla görevlidir. Kalbimizin en derin kuytusunda, bir kıvılcımın peydah olup, bütün bedeni kavurmasıdır. Ateşin huzura dönüşmesi ve her yana yayılmasıdır aşk. Önemli olan bu huzurun devamlılığıdır. Bunu sağlayan aşk, aşkı bana getiren yegâne şey ise sensin.

Sevgiyi ifade etmenin birden çok yolu vardır sevgilim. Kimileri sözleri duymak duyurmak ister, kimileri hediyeler alıp herkese göstermek ister. Benim sana olan sevgimi gösterme şeklim ise, sen daha bir kelime söylemeden senin ne anlatmak istediğini gözlerinden anlamamdır. Sen diğer kadınlar gibi değilsin. Anlatmak istediklerini, bana bir bakışınla söyleyebiliyorsun. Her şey bir yana bizim ruhumuz kendi arasında gizli bir anlaşma yapmış gibi, ne zaman nerede olursak birbirimizi anlar, sevgimizi bu yolla hissettiririz.

Kocama ve Karıma Güzel Sözler

Yaşadığımız her günü son günümüz gibi yaşamayı değil, ilk karşılaştığımız gün gibi yaşamayı ömrümdeki iyi olan her şey tercih ederim. Neden biliyor musun? Seninle karşılaştığım o gün, sen farkında olmadan benim iç dengemde devrim yaptın. Bildiğim bütün doğruların seninle yeniden şekillenmesini izledim günden güne. Ve biliyor musun sevgili eşim, birlikte geçirdiğimiz onca zamanda, çevremizdeki her şey eskide, yaşlandı. Ben bile yaşlandım ama bize ait olan sevgimiz hala ilk günkü tazeliğini korumaya devam ediyor.

O anı hiç unutamıyorum çünkü içtenlikle gülümsemiştin bende sana kalbimle gülümsemiştim. Sizin evdeydik ve bu ailecek sizin evinize ilk gelişimizdi. Sırayla buram buram kokan kahveyi dağıttın ve en son bana kalan bardağı verdin. Verirken göz kırptın. O an anladım işte bu hayatta verdiğim en doğru kararın sen olduğunu. Kahveyi içip yüzümü buruşturdum. Herkes güldü eğlendi, ama sen ve ben içten içe daha çok güldük çünkü, sen bana yaptığın kahvenin içine sevginden başka bir şey koymamıştın. İşte ben seni o kahvenin tatlılığı gibi hep sevmeye devam edeceğim.

Eşe en güzel sözler için >uzun güzel sözler< yazımıza bakınız.

Bir kadının prensi her zaman babaları olmuştur. Doğduğu günden, evlenip o evden adımını atana kadar bu hep bu şekilde sürmüştür. Ta ki, prensine benzer birini bulduğuna inanana kadar. Onun gibi koruyup, kollayıp şefkatle sarılabilecek kadar cesur biri ile karşılaşana kadar. İşte ben o gün bugündür, babam öldüğünde bile, sen benim ellerimden tuttuğun için, her daim yanımda yer alıp beni yalnız bırakmadığın için, ömrümün sonuna kadar benim prensim olarak kalacaksın.

İyi günlerimiz çokça oldu, ama kötü günlerde geçirmedik değil, bu koca ömrümüzde. Birlikte, yan yana dayanışma içinde, hepsine karşı geldik. Tek tek üstesinden gelip şimdiye kadar geldik. Ve biz her ilerledikçe sevgimiz kendi içimizde büyüdü. Şimdi ise ilk günkü gibi heyecanla karşında duruyorum. Bana en sıcak gülümsemenle bakmanı bekliyorum. Ve biliyorum ki canım eşim, birlikte bu sevgiyi çok daha büyük bir hale getireceğiz.

Sen ki beni her daim önemseyen ve bunu her fırsatta bana göstermekten çekinmeye biricik eşimsin. Ne zaman sana ihtiyacım olsa daha ben söylemeden en yakınımda biten, ellerini öpmeye doyamadığım, canımdan öte varlığımın en kıymetli köşesisin. İlk günümüzden, şimdiye ve sonsuza kadar, beraber oluruz umarım.

İtiraf etmem gereken bir şey var sana sevgili eşim, Birlikte olduğumuz bunca süre içinde, iyi ve kötü günlerimiz oldu. Ama hiç pişmanlık yaşamadım. Bir tanesi hariç ki, o da seninle evlenmem ile alakalı. İşte bu konuda kendime oldukça fazla kızıyorum neden mi? Çünkü geç kaldığımı düşündüm hep. Senin varlığın benim için hep iyi ki oldu.

En romantik sözleri >uzun romantik sözler< yazımızda bulabilirsiniz.

Parmaklarımdan saçımın tırnaklarına kadar, vücudumun her zerresi senin huzurunla dolu canım eşim. Öyle ki insanlar beni hep sana benzetmeye başladılar, gittikçe ben sen oluyorum. İçimizdeki birbirimize olan sevgimiz hiçbir zaman bitmesin. Yokluğun başıma hiç gelmez umarım. Biz senle bir bütünüz artık. Hem sonsuza kadar sürecek olanlarından.

Şöyle bir söz vardır yalnızlık Allah’a mahsustur diye. Her canlının kendisine yakın hissettiği bir hayat arkadaşı olur. Hiçbir zaman yalnız bırakmadığı, bırakılmadığı. Sen beni yalnız bırakmadın hiç. Birlikteliğimiz süresinde, bir an olsun yaptığım tercihlerden dolayı beni yargılamadın. Hep arkamda durup bana destek verdin. Bu evliliğin bozulmadan gitmesini sağlayan en yegâne şey sen oldun. En derinden gelen sevgimi sana sunmaktan dolayı da onur duyuyorum. Yıllar geçse de, ömrümüzün sonuna yaklaşsak da birbirimize olan sevgimiz bizi daima koruyacak ve bir arada tutacak en güzel bağ olarak kalacaktır.

Eşime uzun sözler yazımızda eşime güzel sözler konusu için sözler paylaştık.

Yorum yapın