Zamanın Önemi İle İlgili Sözler

Herkese Merhaba, bugün zamanın önemi ile ilgili sözler paylaşacağız sizinle.

Zaman, geçip gidiyor zaman. Öylece geçip gidiyor. Gizlice, sinsice kendini fark ettirmeden gidiyor. Bizden habersiz gidiyor ve hiçbir zaman, zamanı görmemişizdir giderken. Yalnızca gittikten sonra farkına varırız durumun ve gittiğinin.

Zamanın Önemi İle İlgili Uzun Sözler Sözler

Zamanın Önemi İle İlgili Sözler

Zamanın Önemi İle İlgili Sözler

O kadar ustaca yapar ki bu çekip gitme işini o küçük aklımızı yitirir, şaşıp kalırız ortada. Bu işte oldukça ustadır, güzelce gizlenir ve bir anda, hiç kimsenin beklemediği o anda birdenbire ortalıktan kaybolur ve hiç kimse hiçbir şeyin farkına varamaz. Ancak ve ancak o gittikten uzunca bir süre sonra gittiğini anlarız. Zaman denen o dostumuz, o dostumuz yanımızda iken maatteessüf onun kıymetini bilmeyiz. Bizle beraberdir hep oysa. Bizimledir, bizle uyur, bizle uyanır, bizle yer içer, bizle gezer ve yürür, bizimle sohbet eden de zamanın ta kendisidir.

Zamanın Önemini Anlamak İle İlgili Sözler

Ama zamanın önemini hiçbir zaman bilmeyiz, anca gidince, anca gidince anlarız ne denli kıymetli bir dost olduğunu. Ama unuttuğumuz bir şey vardır, o güzel dost, çekip gider ise eğer ve onun gitmesine izin ve müsaade eder isek o kıymetli dost öyle bir düşmana dönüşür ki anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirir.

O da böyle bir dosttur. İhanete gelemez asla ve eğer ihanete uğradığını görürse de işte bütün numaralarını üzerinizde denemekten çekinmez, geçmişi sürekli yüzünüze vurur, sürekli sizi aşağılar ve sizinle alay eder. Dolayısı ile, zamanın önemini, zaman denen dostun kıymetini gidince değil bizimle beraber iken bilmemiz ve ona iyi davranmamız lazımdır, zira kendisine iye davranana oldukça iyi ve cömert davranır zaman.

Benzer Yazılar:

Değer Sözleri

UzunSozler

Yorum yapın